logo tasarımı
logo tasarımı
logo tasarımı
logo tasarımı
logo tasarımı
logo tasarımı
logo tasarımı
logo tasarımı
logo tasarımı
logo tasarımı
logo tasarımı
logo tasarımı
logo tasarımı
logo tasarımı
logo tasarımı
logo tasarımı

Logo Tasarım:


Firmanız ve logo tasarımınız bebeğiniz gibidir. Onu besler büyütür değer verirsiniz ki gün gelir o da size sahip çıkar ihtiyaçlarınızı karşılar. Çocuğunuzu da küçükken kreşe verirsiniz büyümesinde yardımcı olurlar. Aynı misalle logo tasarım işinizi bize devrederseniz onu büyük bir özveri ile yazar, çizer sizin için en mükemmeli çıkana kadar devam ederiz; taki size yakışacağını umduğumuz, sizi her yerde temsil edecek bir logo ki aynı çocuğunuz gibi... Şöyle ki: evladınız da yabancı bir yere gittiğinde efendiliğiyle üslubuyla parmak ısıttırır ve kimin oğlu bu diye sorduklarında hemen parmakla sizi işaret ederler, çünkü parmakla gösterilir bir insan yetiştirmişinizdir.

Biz de aynı bu misal ile logonuzun bir kreşi bir yetiştirme yurdu gibiyizdir. Onu öksüz bırakmayın! Onu her yerde duyurun ki onun arkasında sizin olduğunuz bilinsin anlaşılsın...

logo tasarımı

logo tasarımı

Logo Tasarımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler:


Logo tasarımı sahibi olmadan önce; bir logo tasarımında: sadelik, işlevsellik, akılda kalıcılık, kolay uygulanabilirlik gibi özellik ve kriterlerin üzerinde bulunmasına dikkat edilmelidir.

Logo tasarımı seçerken dikkat edilecek hususları kısaca şöyle açıklayabiliriz:

Sadelik: Sadelikten kastımız basitlik yani logo tasarımına az emek verilmesi değildir. Örneğin; logo tasarımında kullanılan renk sayısı minimum değerlerde olmalıdır; 2 veya 3 renk çeşidindeki logo tasarımları idealdir. Çok şekilli ve renkli logolar göz yormaktan başka bir etki yaratmayacaktır. Logo tasarımı karmaşık göründüğünde göz yorabilir; dikkatleri dağıtabilir. Ayrıca logo tasarımında renk seçimi ve oran-orantı çok önemlidir.

İşlevsellik: Logo tasarımı amacına hizmet edebilmelidir. Aksi halde logo çizdirip de vakit ve nakit kaybetmenin bir anlamı olmaz. Logonun şekline bakıldığında kendi sektörünü, rengi veya şekli ile andırabilmelidir. Logo çalışması her zemin üzerinde işlevsel durabilmelidir. Örneğin; simetrik görünen bir logo dikkatleri üzerinde toplayabilir.

Akılda kalıcılık: Sahip olduğunuz bir logo tasarımının zihinlerde ve bilinç altında yer edebilmesi çok önemli bir faktördür. İnsanların akıllarında kalmayan logo tasarımı, ya karmaşık ya da biçimsiz bir logo algısı yaratabilir. Bir logo tasarımı tek başına muntazam bir sanat eseri olabilir; lakin herhangi bir kurumsal çalışma üzerine uygulandığında tek başınayken güzel duran logo, orada güzel durmayabilir.

Kolay uygulanabilirlik: Herhangi bir logo tasarımı; kolay, zahmetsiz, ekonomik olarak bütçeyi sarsmayacak şekilde kolay bir şekilde uygulanabilir olması çok önemli bir etkendir. Logo tasarımı, şekil itibari ile her çeşit zemine (örneğin; kumaş, tahta, cam, plastik, seramik, duvar, metal vb.) kolay bir şekilde uygulanabilir olması, firmanızın bütçe ekonomisi bakımından çok önemli bir kriterdir. Aksi halde logo çalışması ekonomik olarak, ya maliyetleri arttıracaktır yada hiç uygulanamayacaktır.


logo tasarımı

Logo Tasarım Felsefesi:


Logonuz doğar, beslenir, büyür, yetişir... Logo tasarımınıza sahip çıkarsınız. Logonuzun hakkını verirsiniz. Logonuz bakıma muhtaçtır. Logo tasarımınız yaşamayı sever. Logonuz akıllarda algısal kavramlar yaratır. Logo tasarımı elle tutulur değildir. Logo tasarımına sahip olmak özveri ister. Logo tasarımınız sizi sever. Logo tasarım kavramı sahiplik özverisi ister. Logo tasarım sizi takdir ettirir. Her şeyden önemlisi logo tasarımınız firmanızın her kapıdan giriş anahtarıdır.

Logo tasarımını sizlere daha çok elle tutulur, gözle görülür betimlemeler ile ifade etmeye çalıştık... Şimdi de logo tasarımının bir felsefe akımına neden olduğuna beraber şahit olalım: logo kelimesi algısal bir kavramdır. Aslında el ile tutulamaz göz ile görülemez. Bir insanın ismi gibi düşününüz; örneğin “Ahmet-Mehmet”... bu isimlerden biri denince direk akla kelime anlamından çok o kişiyi sembolize eden bir algılama fikri doğar zihinlerde... Kişinin huyu-suyu, fiziksel özellikleri gelir direk akla... Bir firmanın da aynı şekilde; duruşu, sektöründeki hareketleri, hizmet kalitesi gibi, bir firmanın tanınmasını sağlayan özellikleri haricinde, o firmanın bir ismi ve bu ismin önünde bir logo tasarımı bulunmaktadır...

Örneğin bir insanı ele alalım: bu kişi bir baloya gittiğinde üzerinde güzel bir smokini var ise balodaki insanlar tarafından ilgi görür, hoş karşılanır. Başka bir örnek daha verecek olursak: örneğin bir markete gittiğinizde bir ürün alacağınızda ambalajı en güzel olan paketi seçersiniz. Dış tasarımı iyi olan bir paket insanda kalite algısını uyandırır. Bu örnekler doğrultusunda siz de güzel bir logo tasarımına sahip olur iseniz; sizin firmanız da algılarda kaliteli bir marka imajı uyandırır...


logo tasarımı

Sonuç Olarak Logo Tasarım:


Firmanızı ifade eder, firmanızın her yerde tanınmasını kolaylaştırır. Sektörünüzün lideri olmaya zemin hazırlar. Ayrıca daha bir çok sayabileceğimiz ve sayfalar yetmeyeceği pozitif faydalarının yanında kısaca şunu özetleyebiliriz:

FİRMANIZ GÜZEL VE İŞLEVSEL BİR LOGO TASARIMINA SAHİP OLUR İSE; SAĞLAM VE GÜÇLÜ BİR KURUMSAL YAPIYA SAHİP OLMUŞ OLUR VE BUNU TAKİBEN RAKİPLERİNİZİN ARASINDAN SIYRILARAK SEKTÖRÜNÜZÜN LİDERİ KONUMUNA GELEBİLİRSİNİZ. HAYAL ETMESİ BEDAVA; BİR DENEYİN DERİZ !..


logo tasarımı

Nasıl çalışırız?


Öncelikle müşterimiz (siz) bize logo tasarım talebinde bulunur. Biz de müşterimizin talebi doğrultusunda, talebi inceler iş programımıza dahil ederiz. Talepte bulunan müşteri için küçük bir araştırma yapılır. Bunun amacı da gerçek firma olup olmadığına dair bilgi sahibi olmaktır. Bununla ilgili karara varıldıktan sonra müşterimizin E-Mail adresine logo tasarım teklifi gönderilir; gerekir ise telefon ile irtibata geçilir.

(Logo Sepeti iletişim bilgilerinizi saklı tutar.)

Daha sonra müşterimiz ile logo tasarımı ile ilgili fiyatlarda anlaşmaya varılır ise, müşterimizden logonun çizileceği, firma ile ilgili bilgiler istenir. Müşterimiz firması ile ilgili bilgileri ve ödeme ile ilgili banka dekontunu tarafımıza yine E-Mail ortamında ilettikten sonra çalışmaya başlarız.

Çalışma sürecimiz 1 hafta (7 iş gününe tekabül eder). Çalışma süreci sonunda müşterimize; 3 adet özgün, kurumsal, uygulanabilir, işlevsel, sade ve akılda kalıcı logo tasarım sunumları yaparız.

Logonuz bir tohuma benzer; önce ekersiniz, sularsınız, sabırla beklersiniz, sonra filiz verir, zamanı gelince gübrelersiniz. tohumunuz bir bakmışsınız ki koskoca bir çınar ağacı oluvermiş.

Logo tasarımında da bizim için zaman önemlidir. Zamanın her şeyin ilacı ve her ağacın gübresi olduğu fikriyle hareket ederek size özel özgün ve taze beyinler tarafından tasarlanmış logo tasarımları sunarız.


logo tasarımı

Logo Tasarım Fiyatlandırması


Logo Sepeti, logo tasarımının çizileceği firma bilgilerini aldıktan sonra; 3 iş günü arge, 4 işgünü de çizim olmak üzere çalışmalara başlar.

Amacımız sektörünüzdeki rakip ve lider firmalardan benzersiz ama sektörel vurguları yapabilecek (liderlik, güvenirlik, kalite, elit, estetik vs.) unsurları, gerek renk gerekse sembolik olarak görsel marka imajınızı meydana getirmeye çalışmaktır.

Yani sadece logo değil bir tarz, bir uslup geliştirmekteyiz.

Çizim süreci 7 (yedi) iş gününden oluşan bu süreçte birçok çalışma yapılmaktadır .

Bu çalışmalar yukarıda bahsi geçen "arge" ve "çizim" süreçlerinden sonra 3 (üç) adet logo sunumu hazırlanır ve tarafınıza E-Mail aracılığı ile iletilir.

Örnek sunum görselleri incelemeniz adına, E-Mail ile tarafınıza iletilecektir.

Ayrıca sunum yapılırken tasarlanan (3D tabela - kartvizit - antetli kağıt vb.) objeler de firmaya hediye edilir.

Dikkat !!!

Bugün piyasada 50 TL ile 500 TL arasında bir çok kişi 10-20 adet hazır şablon logo çizmektedir.

Marka kanunu ve tescil hakları gibi firmanızı tehlikeye atabilecek bilinçsizce sadece grafik çalışmaları yapan firmalar veya kişiler mevcuttur.

Logo tasarım ücretlendirmesi 600 TL'dir.

İş başlangıcında 250 TL arge ve çizim ücreti alınır...
Sunumu yapılan logolardan biri kulanılmak istenirse 350 TL kullanım ücreti alınır.

* Çizimlerin beğenilmemesi halinde çizim ücreti iadesi söz konusu değildir.
* Çizimlerin beğenilmemesinden sonra 4. çizim yapılmamaktadır.
* Fiyatlarımız 30 iş günü için geçerlidir...
* Fiyatlarımıza KDV dahil değildir.


logo tasarımı

Bir fikrimiz var ve sizinle paylaşmak isteriz...


Sizler için özel olarak tasarlanmış olan CG (bilgisayar destekli) logo tasarımlarımızdan bazıları: Sizin de logolarınızın burada yayınlanmasını ve reklamınızın olmasını istiyorsanız, bizce daha fazla geç kalmayın... Her logo her firmaya yakışmayabilir. Her logo tasarım çok güzel veya muazzam bir sanat eseri de olmayabilir. Yanlız şu vardır ki; bir adet logonuz var ve bunu firmanızın üzerine yakıştırmışsanız ve bu logonuzun hakkını verebiliyorsanız; isminizi de her yerde duyurabiliyorsanız ki ne ala... O zaman büyük meblağlarda harcama yapıp kurumsal bir kimliğe sahip olmanızın da bir anlamı yoktur. Ayrıca logonuzun ve kurumsal çalışmalarınızın güzel tasarlanmış olması yanında kurumsal kimliğinizi de iyi oturtmanız gerekir. Aksi taktirde istediğiniz kadar güzel bir logo tasarımına sahip olun; sektörünüzde rakiplerinizi geçemez, piyasanızda iyi tanınabilirliğiniz bulunmaz ve yaptığınız harcamalar boşa gidebilir.

Bunun içindir ki yeni bir firma açmış iseniz logonuzun ve kurumsal kimlik çalışmalarınızı yapacak olan insanları iyi seçmenizin yanında; firmanızın da tutundurma faaliyetlerini yüksek tutmaya dikkat etmelisiniz. Ayrıca şu dipnotu da geçmeden vedalaşmayalım: "Kanmayın kandırılmayın; çalışın boş durmayın; alın-satın; ekonomiye can verin...!"


Diğer Hizmetler
Web Sitesi Tasarımı
Ambalaj Tasarımı
Dergi Tasarımı
Tanıtım Filmi
Reklam Filmi
Amblem Tasarımı
3D Görselleştirme
logo tasarımı
logo tasarımı
Sosyal Medya
Facebook Sayfamız
Facebook
Twitter Sayfamız
Twitter
Google Plus Sayfamız
Google Plus
Linkedin Sayfamız
Linkedin


En güncel haberleri Sosyal Medya
sayfalarımızdan takip edebilirsiniz.

yukarı çık